Ważne

Mateusz Morawiecki człowiekiem roku Forum Ekonomicznego

“Dziękuję za docenienie polskiej gospodarki, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników. Traktuje przyznaną nagrodę jako wyróżnienie dla polskich przedsiębiorców. Jego zdaniem w 2019 roku “Polska pokazała lwi pazur”, co zawdzięczamy właśnie przedsiębiorcom. – Tym, którzy biorą byka za rogi, tym, którzy biorą ryzyko na siebie i razem z naszymi wspaniałymi pracownikami są prawdziwymi autorami sukcesu Polski w 2018 i 2019 r. “ – powiedział premier Mateusz Morawiecki po otrzymaniu nagrodę Człowieka Roku XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy, którą wręczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
W laudacji organizator krynickiego forum Zygmunt Berdychowski określił premiera Morawieckiego mianem “zmory neoliberałów” oraz podkreślił jego sprawność i umiejętność zarządzania. Ponadto Berdychowski zaznaczył, że to dzięki polityce premiera udało się uzyskać rekordowo niskie bezrobocie.
“Dziękuję serdecznie za tę laudację” – powiedział do Berdychowskiego i słuchaczy premier. “Słuchając jej, zastanawiałem się czy rzeczywiście to wszystko udało się zrobić w tym krótkim okresie. To wszystko brzmiało jakby miało nam zabrać ze 14 lat a nie 4. Jestem zresztą 14 raz na tym Forum. Patrzę na jego ewolucję, na ewolucję polskiej gospodarki, polskiego systemu gospodarczego i myślę, że możemy mieć nadzieję, że za te kolejne 14 lat będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy mniej więcej na takim poziomie rozwoju jak państwa zachodniej Europy – Hiszpania czy Francja. Przy dobrych wiatrach jesteśmy w stanie to osiągnąć. Tego życzę gospodarce polskiej. Ostatnie sukcesy polskiej gospodarki, m.in. niskie bezrobocie, zaplanowany zrównoważony budżet czy zaliczenie Polski do grona 25 najbardziej rozwiniętych państw świata.. Jesteśmy dojrzałą gospodarką. Polska ma zrównoważony budżet i jedną z najlepszych sytuacji gospodarczych w Europie i to m.in. dlatego, że gospodarka to nie tylko praca na liczbach. To praca z ludźmi i dla ludzi. Polityka mojego rządu polega na połączenie nurtu społecznego i gospodarczego. Niech te nasze skrzydła gospodarcze i społeczne zawiodą nas w piękną przyszłość gospodarczą. To nasz obowiązek, powołanie i cel. Dziękuję za docenienie polskiej gospodarki, przedsiębiorców i polskich pracowników”

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.