Ważne

Z rozwoju gospodarczego kraju muszą korzystać wszyscy Polacy

Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością. Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić.

Stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest – co wszyscy doskonale wiemy – dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych. O to, by nasza Ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości.

Można powiedzieć, że jesteśmy w połowie maratonu i że przewodzimy stawce, ale też musimy bardzo uważać, by nie pozwolić się wyprzedzić. Rok temu świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (…)

W tym roku, a zwłaszcza w przyszłym, obchodzić będziemy rocznicę związaną z obroną niedawno co wywalczonej niepodległości – z walką o przetrwanie odrodzonego państwa polskiego i ze zmaganiami, by mogło się ono spokojnie rozwijać…

Polska, do jakiej należy dążyć, to kraj, który jest bezpiecznym domem dla wszystkich jego mieszkańców, gdzie z rozwoju gospodarczego korzystają wszyscy i w którym poziom i jakość życia są podobne jak w najzamożniejszych państwach Europy.
Budowanie takiej Polski jest naszą powinnością wobec ojczyzny, wobec przeszłych i przyszłych pokoleń naszych rodaków.

Dobrą zmianę i Polskę naszych marzeń będziemy musieli obronić wspólnie, połączonym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli, podzielających tę wizję przyszłości naszej ojczyzny. Pragnę po raz kolejny na pierwszej linii frontu ujrzeć starych, wypróbowanych przyjaciół, czyli członków Klubów Gazety Polskiej…

Przeszliśmy wspólnie niejedno, byliśmy razem, a właściwie byliście Państwo ze mną, z nami w najtrudniejszych czasach i zawsze można było na Was liczyć jak na Zawiszę. Wasz wkład na rozlicznych polach w dzieło walki o naprawdę Rzeczypospolitej jest po prostu nie do przecenienia. Zawsze tez podkreślam, i uczynię to także i teraz, okazane przez Państwa wsparcie oraz zaangażowanie w walkę o prawdę o tragedii smoleńskiej oraz o godne upamiętnienie poległych w tej straszliwej katastrofie. Za to wszystko, za waszą, szanowni państwo, ofiarność, całkowite oddanie sprawie, patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku, pragnę Państwu z głębi serca, najgoręcej, jak tylko potrafię, podziękować. Polska musi czuć się dumna, że posiada takie córki i takich synów…

Ojczyzna jest w wielkiej potrzebie, dlatego proszę Państwa o jeszcze większy wysiłek i jeszcze większą mobilizację w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu.. Wiem, że wciąż proszę o więcej i więcej, ale stawka po prostu nieustająco rośnie. Zresztą, do kogo mam się zwracać, jak nie do państwa właśnie. Obyśmy przyszłoroczną rocznicę obrony naszej wolności mogli obchodzić pod rządami dobrej zmiany. Tego państwu, tego Polsce całym sobą życzę”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński do uczestnikow V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów “Gazety Polskiej”

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.