Ważne

Dogonimy kraje zachodniej Europy

Obyśmy za kilka, kilkanaście lat dogonili te kraje na Zachodzie Europy, które jeszcze do niedawna wydawało się, że są nieosiągalne; na pewno tam dojdziemy.

Tak się tu wszystko splata – i wieś z miastem i wszystkie różne części gospodarki ze sobą. Tak patrzymy na tę naszą rzeczywistość, że Polska musi być jedna. Dziękuję za połączenie naszej tradycji dożynkowej w tym wspaniałym górniczym mieście, gdzie wprawdzie kopalnia zamknięta, ale wiem, jakie tradycje tutaj są. Wszystko to ma służyć przyszłości, wszystkie działania; nie chcę tutaj mówić o konkretach politycznych, bo jesteśmy na pięknym święcie dożynkowym.

Cieszę się, że tak pięknie łączycie państwo przeszłość, tradycję górniczą z tym, co wszystkim nam się na pewno marzy, czyli lepsza, dostatnia, bardziej zasobna Polską. Oby tak się stało, obyśmy za kilka, kilkanaście lat dogonili tych na Zachodzie Europy, którzy jeszcze do niedawna wydawało nam się, że są nieosiągalni. Na pewno tam dojdziemy, tego państwu życzę, tego Polsce życzę.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.