Ważne

Chcemy wyższych plac i powrotu Polaków z emigracji

Jarosław Kaczyński: “Powtarzałem od lat, że nie można bez przerwy mówić społeczeństwu, że trzeba zaciskać pasa. Zmieniliśmy tę sytuację i chcemy ją zmieniać dalej, wprowadzając coraz wyższe płace. W tych najbliższych czterech latach i potem w kolejnych. Żeby to się działo, polska gospodarka musi się unowocześniać. Jeśli zwiększają się płace, tworzy to nacisk na ulepszenie gospodarki.

Polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników i przedsiębiorców, którzy chcą się utrzymywać na rynku. Ten krzyk, który się podniósł – nie spodziewałem się aż takich fake newsów, że będzie rósł ZUS dla mniejszych przedsiębiorców, bo to oszustwo. Liczyłem, że bezczelność tych, którzy bronią swoich interesów, będzie umiarkowana, a tak nie jest.

Ta panika nie ma żadnego związku z faktami. Najpoważniejsze instytucje, jak Narodowy Bank Polski, przeczą tym prognozom. W Polsce i poza Polską są ludzie, którzy chcą, żeby były tu niskie płace. Wiem, że chce się w tej chwili przestraszyć przedsiębiorców, ale robi się to na kłamstwie.

Małe firmy nie będą bankrutować, jeżeli nauczą się funkcjonować w tej nowej rzeczywistości. Będzie rósł popyt, więc będzie możliwość utrzymania się na rynku.

Naszym celem jest powrót Polaków z emigracji. Uważamy, że znacząca część wróci do kraju. Polityka niskich płac jest przeciwko interesom pracowników i przedsiębiorców, którzy chcą się utrzymywać na rynku”.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.