Ważne

Pozwólmy Polsce rozwijać skrzydła!

Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszym spotkaniu w Żywcu: “Pozwólmy dalej rozwijać Polsce skrzydła. To jest możliwe. Mobilizujmy się wzajemnie, rozmawiajmy, przekonujmy innych i 13 października głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość zmieniło model gospodarczy Polski… Dla nas liczy się solidarność, bo nie ma gospodarki bez społeczeństwa. Społeczeństwo i gospodarka to jedno.

Polska odniosła wielki sukces… Jestem po spotkaniu z Grupą Wyszehradzką. Mamy komisarza ds. rolnictwa – to jedna z najważniejszych tek. Komisarz będzie dbał m. in. o to, aby było wyrównanie dopłat do hektara. W polityce trzeba twardo stąpać po ziemi i dbać o interesy Polski. My to robimy. Polska jest dla nas największą wartością, jest sercem Europy i Polacy zasługują na jak najlepsze życie.

W sercu programu Prawa i Sprawiedliwości jest dbanie o państwo. Do tej pory taki był los Polski, że ktoś inny często konsumował owoce wzrostu, taki był model gospodarczy. My ten model zmieniliśmy razem z solidarnością. Gospodarka i społeczeństwo to jest jedno, wszyscy jedziemy na jednym wózku.

My podnosimy płacę minimalną. I to nam wypominają, bo są jeszcze zanurzeni w przeszłości, w tych swoich pożółkłych karteczkach neoliberałów. My jednak prowadzimy gospodarkę inaczej: inwestycje, rozwój, ale też solidarność, praca i rodzina. To są nasze najświętsze wartości.

Tu niedaleko Żywca urodzili się bracia Golcowie, którzy wyprodukowali piosenkę “Crazy is my life”.  Czasem się wydaje, że to co się dzieje teraz jest szalone. Że jest nie możliwe. Uwierzcie! To jest możliwe i można jeszcze więcej. A więc uwierzmy w Polskę! Uwierzmy w siebie! Uwierzmy w Polaków!”

(Żywiec, 12.09.19)

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.