Ważne

Pozyskujemy 100 mln zł dziennie

Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszym spotkaniu w Biłgoraju mówił: “Mamy wspaniały program na kolejne 8 lat. Pozyskujemy 100 mln zł dziennie. Poprzednie cztery lata to czas wielkiej zmiany, ale najbliższe cztery tygodnie zadecydują o przyszłości Polski na wiele lat w przyszłość…

Polacy byli okradani w biały dzień z tych pieniędzy i dopiero rząd PiS zrobił z tym porządek. Nasi poprzednicy nie umieli sobie poradzić z przestępcami podatkowymi. My te pieniądze stamtąd wyrwaliśmy, przekazaliśmy na drogi, na szpitale, na szkoły – to jest nasz program na kolejne lata… Rząd PiS uszczelnił VAT, CIT, PIT, ZUS. My pozyskujemy ok. 100 mln zł, ale dziennie. Taka jest różnica, to potwierdza Komisja Europejska, Komisja Europejska, która bardziej niestety cały czas sprzyja – nie wiem czemu – naszym poprzednikom, ale myślę, że się powoli przekonuje też do nas. Mamy wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat.
Wprowadzamy rozszerzenie programu 500 plus również na pierwsze dziecko, “13tą” i “14tą” emeryturę oraz fundusz dróg samorządowych, a także fundusz 100 obwodnic.

Po 13 października (dzień wyborów do parlamentu – red.) rzeczywistość może wyglądać różnie. Jesteśmy w czasie przełomu. Te poprzednie cztery lata to czas wielkiej zmiany, ale najbliższe cztery tygodnie, ta droga przed nami, zadecyduje o przyszłości Polski na wiele lat w przyszłość. Dlatego prosimy nie tylko o wasz głos, o wasze zaufanie; nie tylko mówimy, że liczymy na wasz głos, ale liczymy się z waszym głosem. Liczymy się z głosem ludzi, polskich rodzin, po to tworzymy te zmiany, aby perspektywy rozwoju Polski były jeszcze lepsze.”

Udostępnij przez:

Możliwość komentowania Pozyskujemy 100 mln zł dziennie została wyłączona

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.