Ważne

Odbudowaliśmy politykę społeczną

Premier Mateusz Morawiecki powiedział dziś w Pleszewie: “Nasz rząd odbudował politykę społeczną. Miałem wrażenie, że Polacy, przez te ostatnie 25 lat, to częściej byli – używając metafory sportowej – gdzieś na górze trybun piłkarskich. A dziś Polacy grają w środku pola. My rozgrywamy ten europejski mecz. Mecz o silną Polskę w silnej Europie i coraz lepiej nam się to udaje – wskazywał.
“nie wystarczy, że ktoś tak powie, trzeba jeszcze potrafić to zrobić, wyciągnąć z gardła te pieniądze mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym. Sprawdźcie  jak to się działo za “ich rządów”, a jak jest obecnie.

“Czytajcie na opak te ich kłamstwa, które rzucają. (…) Jak oni piszą, że finanse publiczne będą bankrutować, to – wierzcie mi – oznacza, że są w najlepszej formie w ciągu ostatnich 30 lat. Jak mówią, że nie ma demokracji, to oznacza, że demokracja jest w rozkwicie, bo kartka wyborcza w końcu zyskała swoje znaczenie, w końcu los ludzi jest w ręku waszym – ludzi, którzy grają w środku pola.

Jak w tych gazetach będą mówić, że oni mają fachowców, to miejcie w pamięci tę wielką katastrofę ekologiczną w Warszawie. Takich mają fachowców. Kto naprawił te katastrofę? Myśmy weszli i zbudowaliśmy most pontonowy i rury, które już powodują, że ścieki nie spływają do Wisły. Władze samorządowe największego miasta w Polsce nie potrafiły sobie z tym poradzić – takich mają fachowców.

Oczywiście także PiS przytrafiają się potknięcia, ale potrafi się za nie przeprosić i na tych potknięciach i błędach nie traci cała Polska i obywatele. Nie porównujmy tych drobnych błędów z błędami opozycji, na skutek których miliony osób wyjeżdżały z Polski.”

Tego samego dnia na spotkaniu z mieszkańcami Łodzi premier Morawiecki dodawał:

“Często przeciwnicy polityczni PiS poprzebierali się w koszulki z hasłem “Konstytucja”… Artykułem zasadniczym dla rodzin jest w Konstytucji  artykuł 71., który mówi o tym, że państwo jest zobowiązane do wspierania rodzin, a w szczególności rodzin w trudnym położeniu… Szanowni państwo, my jesteśmy obrońcami Konstytucji. Bronimy Konstytucji i najważniejszych zapisów, które mówią o tym, że obowiązkiem państwa jest dbałość o rodzinę, o materialny dobrobyt rodzin.”

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.