Ważne

Zrobiliśmy “trójskok” dla emerytów – wszystkim Polakom należą się wyższe płace

Dziś premier Mateusz Morawiecki powiedział m.in. w Busku Zdrój: “Zrobiliśmy w tym roku taki trójskok dla emerytów. Chodzi o waloryzację kwotową, trzynastą emeryturę oraz obniżenie podatku PIT dla emerytów… Program społeczno-gospodarczy PiS ma doprowadzić do podniesienia dobrobytu wszystkich Polaków.

Staramy się zmieniać Polskę, tak jak według legendy w Busku kiedyś grasował też pewien smok i wiem, że pokonaliście tego smoka – znaczy wasi poprzednicy. My też mieliśmy takiego smoka VAT-owskiego – taką bestię, która pożerała całą część dochodów państwa i trzeba było rządu, który się solidnie zabrał za finanse państwa, bo wszystko co się udało zrobić do tej pory dla społeczeństwa, wynika głównie przede wszystkim z tego, że to mafia VAT-owska, przestępców podatkowych skutecznie pokonaliśmy.

Chcemy by tak jak do sanatorium w Busku-Zdroju, ludzie przyjeżdżają dla spokoju, by takiego spokoju mogliśmy i chcemy dać jak najwięcej mieszkańcom Polski.

Wszystkim Polakom należą się wyższe płace i stąd nasza propozycja płacy minimalnej, żeby ona była na poziomie od przyszłego roku 2 tysiące 600 złotych, od kolejnego roku 3000 złotych, a po kilku latach – koniec 2023, początek 2024 – 4000 złotych. To jest nasza polityka gospodarcza”.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.