Ważne

Wydatki na służbę zdrowia przekroczą 6% PKB!

Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński powiedział dziś na konwencji PiS w Radomiu: “Musimy mieć dobrą służbę zdrowia na poziomie zachodnioeuropejskim, to też wielki cel naszej polityki; wydatki na ten cel to musi być przeszło 6 proc. PKB. Oznacza to, że wydatki wyniosą na ten cel prawdopodobnie ok. 150-160 mld zł. Teraz jest to ok. 100 mld zł.

A u końca tej drogi, kiedy będziemy już dochodzili do tego punktu docelowego, do średniej europejskiej czy nawet ją przekraczali, to wtedy te nasze wydatki, te przeszło 6 procent – to już będzie przeszło 200 mld zł, licząc w dzisiejszych cenach.
Mówię to w tym miejscu, żeby to wyeksponować. To też wielki cel naszej polityki.

Kiedy to zrealizujemy, a jak wiadomo jest plan i zobowiązanie i my go wykonamy, a chcemy go wykonać nawet wcześniej. Nie wiem czy się uda, ale mam nadzieję, że się uda. Przekroczyć te 6% przynajmniej o rok wcześniej, to prawdopodobnie będzie wtedy około 150-16o mld zł. Teraz mamy przeszło 100. Mieliśmy około 70, troszkę nawet poniżej 70. To będzie przeszło podwojenie środków, naprawdę ogromna zmiana i to też część tej idei.”

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.