Ważne

Państwo dobrobytu osiągniemy gdy będzie kontynuowana obecna polityka

Prezes partii rządzącej (PiS) Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Bielsku-Białej powiedział: “13 października będziemy bronić wolności, ale także tego wszystkiego, co już zrealizowaliśmy. Nasz cel, jakim jest państwo dobrobytu, jest realny do osiągnięcia, gdy będzie kontynuowana obecna polityka ekonomiczna… Jeśli pójdziemy na wybory, jeśli Prawo i Sprawiedliwość je wygra, to obronimy nasze programy, obronimy tradycję i wolność….

Mamy wpływ na to, co wydarzy się 13 października. Jeśli to głosowanie będzie po naszej myśli, wszystko co podjęliśmy przez 4 lata będzie kontynuowane… w ciągu ostatnich 4 lat, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło coś, co jest w polityce bezcenne – wiarygodność. oznaczającą, że coś zapowiadamy, a następnie to robimy – nie wprowadzamy w błąd, nie manipulujemy, tylko uczciwie rozmawiamy z Polakami. To w naszej polityce po 89. roku było coś zupełnie nowego.

Nasi przeciwnicy ciągle zmieniają zdanie, składają puste obietnice. Zapowiadają rewolucję kulturową, która niszczy najbardziej życzliwą człowiekowi cywilizację – chrześcijaństwo… i – począwszy od spraw kulturowych, duchowych, odnoszących się do tego wszystkiego, co tworzy naszą kulturę, a skończywszy na sprawach społecznych, ekonomicznych – to tworzy jakąś taką mieszaninę, ciągle fluktuującą i jednocześnie całkowicie niespójną, i jednocześnie też niemożliwą do realizacji… jeżeli ktoś wierzy, że oni utrzymają te wszystkie zdobycze społeczne, to naprawdę wierzy w cuda…

To, co my robimy, jest wielką zmianą, to jest odrzucenie tego systemu, to jest przywrócenie demokracji i jednocześnie przywrócenie naszemu narodowi perspektyw na to, że osiągnie to, co mu się należy… Rządzenie to nie jest zabawa, rządzenie to nie jest haratanie w gałę, to nie jest spotykanie się przy dobrym winie i dobrych cygarach, które się sprowadza specjalnie – jak mogliśmy na taśmach zobaczyć – z odległych krajów, tylko to jest bardzo ciężka praca, bardzo ciężka systematyczna praca, wymagająca wysiłku intelektualnego, ale także nawet wysiłku fizycznego, bo to jest także ciężka praca w sensie fizycznym…”

Udostępnij przez: