Ważne

Kaczyński: „To jest kwestia wiarygodności”

– To jest kwestia wiarygodności. Czy nasi oponenci zapowiadali, że podniosą wiek emerytalny? Czy głosili, że będą podnosić VAT? Nie, a po wygranych przez nich wyborach to wszystko się stało. Nie można dziś ufać ludziom, którzy wielokrotnie robili wszystko wbrew swoim zapowiedziom – mówił prezes PiS w oświadczeniu przedwyborczym.

– Tylko Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem polityki, którą wprowadziło. W tym kontekście jest jeszcze jedna kwestia. Na politykę trzeba patrzeć całościowo. Projekt Rodzina 500 Plus mogliśmy zrealizować dzięki działaniom podjętym na wielu polach, w tym dzięki rozpoczęciu walki z szarą strefą podatkową. Sprawne zarządzanie finansami, uszczelnienie VAT, działania prorozwojowe, obniżenie podatków, zwłaszcza CIT czy zerowy PIT dla młodych – to wszystko sprawia, że możemy prowadzić ambitną politykę społeczną, że mówiąc potocznie, stać nas na 500 plus. Trzeba też podkreślić, że przy tak dużych transferach w politykę społeczną mamy zrównoważony budżet – czyli mówiąc wprost, te programy nie są na kredyt, tylko są wynikiem skutecznego i dobrego rządzenia. PO takiej polityki nie potrafi prowadzić. Oni nie utrzymają 500 plus i innych programów, bo po prostu nie umieją rządzić tak skutecznie w gospodarce jak my – dodał Prezes PiS.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.