Ważne

Sasin: Będzie nowa konstrukcja resortów gospodarczych

“Premierem pozostaje Mateusz Morawiecki. (…) Byłoby czymś irracjonalnym z naszej strony, gdybyśmy dzisiaj myśleli o zmianie tego układu rządowego” – powiedział dla TVP wicepremier Jacek Sasin. Dzień wcześniej w TV-Polsat dodawał: “Po wyborach rząd nie będzie ani nowy, ani taki sam jak dotychczas; pewne korekty w konstrukcji rządu mogą nastąpić, takiego nowego przemyślenia konstrukcji potrzeba w obszarze resortów gospodarczych” . I dalej dodawał: Program nasz zapowiedział, że z obszarów resortów gospodarczych, że tam potrzeba takiego nowego przemyślenia konstrukcji resortów. Z pozycji szefa komitetu stałego Rady Ministrów obserwowałem takiego różnego rodzaju kompetencyjne spory. One wynikały z tego, że może te kompetencje nie były zbyt jasno określone pomiędzy resortami, to na pewno trzeba poprawić” .

Pytany o inne korekty pracy rządu, polityk zapewnił, że sytuacja polskich przedsiębiorców ulegnie poprawie. Dodał również, że celem nowego rządu będzie lepsza komunikacja z właścicielami firm odnośnie wprowadzanych reform.

„Moim zdaniem część przedsiębiorców tych małych, polskich przedsiębiorców przestraszyła się zapowiedzi dotyczących płacy minimalnej. Przedstawiliśmy dosyć konkretne propozycje, które spowodują to, że sytuacja przedsiębiorców się nie pogorszy, a polepszy. Być może nie potrafiliśmy tego do końca wyartykułować i rozwiać wątpliwości” – mówił.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.