Ważne

Mateusz Morawiecki: „Nie ma wolności bez godności”

„Nie ma wolności bez godności: tak podsumowuję 4 lata rządów. Nie ma wolności bez wiarygodności. Przez ostatnie cztery lata stało się dużo dobrego na wielu polach” – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas pierwszego posiedzenia IX kadencji Sejmu.

Dodał, że to właśnie dotrzymywanie słowa przełożyły się na to, że godniejsze jest życie polskich rodzin, stan finansów publicznych, polityka historyczna, międzynarodowa.

„Polacy uwierzyli, że wsparcie państwa jest możliwe i ma ono sens, a rewolucja godności została potwierdzona przez międzynarodowe instytucje” – oznajmił.

Mówił również, że program Rodzina 500+ zrobił wiele dobrego dla wyrównania szans, dla likwidacji ubóstwa i dla gospodarki. Przypomniał, że „bardzo wiele działo się w obszarze budowy miejsc pracy”.

„Odnieśliśmy bardzo wiele sukcesów. Nasz nowy model gospodarczy, przemysłowy jest doceniany. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju mówi o tym, że w 2019 roku i 2020 roku Polska będzie na 1 miejscu co do wzrostu gospodarczego” – poinformował.

Pełne przemówienie Premiera:

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.