Ważne

Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera

„Służba Rzeczypospolitej to zaszczyt nieporównywalny z niczym innym. Naszym celem celów jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia, do którego wrócą wszyscy ci, którzy wyemigrowali i poczują się tu szczęśliwie – mówił w Pałacu Prezydenckim Mateusz Morawiecki, który został powołany przez Andrzeja Dudę na urząd Prezesa Rady Ministrów.

Premier dodatkowo na czas nieokreślony pokieruje resortem sportu. Piotr Gliński został powołany na wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego i przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Jarosław Gowin – na wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a Jacek Sasin – na wicepremiera i ministra aktywów państwowych.

„Patrzę na państwa z ogromnym wzruszeniem. Z wieloma z państwa przeżyłem najtrudniejsze chwile swojego życia. Razem się śmialiśmy i razem płakaliśmy” – powiedział Andrzej Duda. Prezydent dziękował ministrom za to, że udało się zrobić wiele dobrego. – „Wiele złodziejstwa zostało ukróconego” – powiedział.

Duda podkreślał, że ważne w pracy każdego rządu jest umiejętność przyznania się do błędu. – „Trzeba umieć powiedzieć: tak, sorry, pomyliliśmy się. Przepraszamy, poprawiamy się” – podkreślił prezydent.

Mateusz Morawiecki podziękował za otrzymane zaufanie i wspomniał prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wartości, którymi się kierował.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.