Ważne

Gowin: Bez wsparcia poslkich firm nie ma mowy o rozwoju Polski

Dopiero na takich fundamentach jak niskie podatki, proste prawo, swobodna konkurencja i innowacje można budować rozwój Polski oraz myśleć o “polskim państwie dobrobytu” i programach społecznych – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, podczas otwarcia pierwszego dnia konferencji “Impact Fintech’19” w Katowicach i dodawał:

Bez szacunku dla ludzi przedsiębiorczych i utalentowanych, nie ma mowy o dalszym rozwoju Polski. Bez wsparcia dla naszych firm, nie ma mowy o dalszym rozwoju Polski. Bez inwestowania w nowe technologie i innowacje, nie ma mowy o dalszym rozwoju gospodarczym Polski. Nie ma też mowy o skutecznym udziale w globalnym wyścigu konkurencyjnym, o zatrzymywaniu ucieczki najzdolniejszych Polaków za granicę, o inwestowaniu dalszych znaczących środków w edukację czy służbę zdrowia, nie ma też mowy o transferach socjalnychnadchodzi czas, w którym nagłaśniane będą różne “zabobony gospodarcze”, tymczasem kluczowe jest docenianie roli przedsiębiorców – bez tego dojdzie nie tylko do spowolnienia gospodarczego, albo wręcz do cofania się w rozwoju. -Pewnego dnia obudzimy się jako społeczeństwo stare i biedne, wykluczone z nowoczesnego świata, społeczeństwo cyfrowych niewolników

 

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.