Ważne

Morawiecki: „Jesteśmy na pewno w awangardzie wojsk specjalnych NATO”

„Dziękuję Wam żołnierze i Waszym rodzinom za ofiarną służbę, za poświęcenie w różnych miejscach na świecie, na misjach. Życzę żeby te święta były czasem refleksji i pokoju” – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wigilijnego z żołnierzami jednostek Wojsk Specjalnych w Krakowie.

Szef rządu zacytował gen. Stanisława Maczka, który mawiał, że „żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale gdy przychodzi mu ginąć to ginie za Polskę”. – „I rzeczywiście nasi żołnierze mają tego świadomość, że we wszystkich miejscach na całym świecie, gdziekolwiek są, pracują dla kraju, walczą dla kraju, jeśli trzeba to oddają życie również dla naszej ojczyzny” – dodał premier.

Morawiecki podkreślił, że naszym zobowiązaniem jest to, aby armia polska była coraz lepiej uzbrojona, wyszkolona, wyćwiczona, żeby nie trzeba było umierać, żeby można było walczyć w profesjonalny sposób, z najlepszym sprzętem o bezpieczeństwo naszej ojczyzny.

Dodatkowo premier podziękował wszystkim jednostkom specjalnym Grom, Formoza, Agat, Nil, Siódma Eskadra, Komandosi, oraz jak dodał wszystkim tym, „którzy walczycie, ćwiczycie się po to, aby zabezpieczać nasze granice i wschodnią flankę NATO. Jesteście nie tylko nieodzownym ogniwem naszego systemu bezpieczeństwa, ale (…) jesteśmy na pewno w awangardzie wojsk specjalnych NATO. To, że nasza sprawność jest przedmiotem zazdrości niejednego kraju Paktu Północnoatlantyckiego jest waszą ogromną zasługą – zaznaczył szef rządu.”.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.