Społeczeństwo

Morawiecki: „Chcemy, żeby w jesieni życia, ludziom było łatwiej”

Decyzją rządu, od marca 2020 r. waloryzacja emerytur i rent nie będzie mniejsza niż 70 zł brutto. Wzrosną także najniższe świadczenia emerytalno-rentowe.

Premier zwrócił uwagę, że seniorzy mają najróżniejsze potrzeby i problemy właściwe dla wieku starszego. „Chcemy, żeby w jesieni życia, ludziom było łatwiej” – mówił premier.

Szef rządu wskazał, że reformy związane z systemem emerytalnym są konieczne. „Trzeba też zadbać o teraźniejszość, zadbać o tych, którzy budowali podstawy naszej przyszłości, czyli o naszych emerytów, o naszych seniorów, o osoby, które dzisiaj potrzebują wsparcia, wyciągniętej ręki ze strony państwa” – kontynuował Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał, że podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów, rząd zdecydował, że tzw. „13” emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów będzie wypłacana corocznie. W kwietniu 2020 r. emeryci i renciści otrzymają dodatkowo 1200 zł brutto.

 

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.