Ważne

Morawiecki na WELT Economic Summit w Berlinie

„Polska, która w jednym czasie stabilizuje swoją sytuację budżetową, jest w stanie przeznaczać znaczne środki na politykę społeczną, wypełniać swoje zobowiązania wobec NATO i inwestować w rozwój infrastruktury” – mówił szef rządu podczas WELT Economic Summit w Berlinie. Jest to jedno z ważniejszych spotkań ludzi polityki i biznesu.

Mateusz Morawiecki zachęcał również przedstawicieli świata biznesu do inwestowania w Polsce. „Istotne jest, żeby w kraju pojawiło się jak najwięcej projektów innowacyjnych” – mówił.

„Pokazywałem tutaj, na czym polega nasz nowy model gospodarczy, jak to się dzieje, że Polska, która w jednym czasie stabilizuje swoją sytuację budżetową, jest w stanie sporo wydawać na politykę społeczną, a jednocześnie wypełniać swoje zobowiązania wobec NATO – czyli 2 proc. środków wydawanych na politykę obronną i w tym samym czasie wydawać sporo na rozwój infrastruktury” – wyjaśnił szef rządu.

Premier podkreślił, że Polska jest bardzo mocno włączona w europejskie mechanizmy gospodarcze. „Jak dodał dzięki polskim przedsiębiorcom i pracownikom jesteśmy na ustach światowego i europejskiego biznesu jako kraj, który znakomicie godzi cele społeczne z celami rozwojowymi i jednocześnie potrafi zapewnić stabilność fiskalną i ekonomiczną – zapewniał.

Ponadto Mateusz Morawiecki odniósł się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wyraził nadzieję na  zmniejszenie napięcia oraz poinformował o dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, które miało miejsce w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, w związku z zaistniałymi wydarzeniami.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.