Społeczeństwo

2,3 mld zł na rozwój infrastruktury sportowej

Przez ostatnie cztery lata rząd przeznaczył 2,3 mld zł na rozwój infrastruktury sportowej – mówił Mateusz Morawiecki w woj. kujawsko-pomorskim.

Premier odwiedził województwo kujawsko-pomorskie. W Bydgoszczy w hali Klubu Sportowego “Gwiazda”, wziął udział w treningu tenisa stołowego dzieci z klubów sportowych z regionu. Szef rządu rozegrał także dwa pojedynki – z drugą “rakietą” w Polsce w kategorii młodziczek Karolina Hołdą oraz z jednym z najwybitniejszych tenisistów stołowych historii naszego kraju Leszkiem Kucharskim – multimedalistą mistrzostw świata i Europy.

Premier podkreślił, że wcześniej nie było takiego okresu inwestycji w infrastrukturę sportową. Zapowiedział również, że rząd przeznaczy jeszcze więcej środków w kolejnych czterech latach, bo jak dodał to wielka szansa i nadzieja dla polskiego sportu.

Zwrócił uwagę, że Klub Sportowy “Gwiazda” obchodzi właśnie stulecie i jest bardzo dumny, że dzieci trenują sport i rosną nasi przyszli olimpijczycy. „Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, a my chcemy w tym dopomóc, bo zwycięstwa Polaków, ale już nawet występy Polaków, to wielka radość dla wszystkich nas i duma – powiedział szef rządu.

W ramach programu “Sport Wszystkich Dzieci” Polski Związek Tenisa Stołowego otrzymał wsparcie na kwotę 724 600 zł. 70 Klubów z całej Polski uczestniczy w tym programie.

Szef rządu wspominał czasy, kiedy sam trenował i podzielił się radą dla dzieci i młodzieży, aby zawsze doceniać swoich przeciwników. „Ja kiedyś w 1983 r. za mało doceniłem mojego przeciwnika i nie wszedłem do pierwszej czwórki w kraju i tak się moja kariera sportowa wtedy zakończyła. Ciężka praca, regularność i dyscyplina spowodują, że będziemy mieli wiele radości i zdrowsze społeczeństwo” – mówił premier.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.