Ważne

Morawiecki: „Cała Polska dziękuje ludziom Solidarności”

Premier Mateusz Morawiecki wraz z prezydentem Andrzejem Dudą wzięli udział w „Karczmie Piwnej” Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. To  cykliczne wydarzenie związane z kulturą i tradycją Śląska. Stanowi wyraz podziękowania dla członków związku za ich pracę na rzecz drugiego człowieka oraz działalność opartą na wartościach, z których narodził się Niezależny Związek Zawodowy „Solidarność”.

„Cała Polska dziękuje ludziom Solidarności, za tę trudną drogę Ślązaków do wolności” – powiedział Mateusz Morawiecki. Jak dodał: „Dzięki Wam zaczęła się zmiana systemu i dziś możemy kształtować lepszą Polskę oraz lepsze życie dla wszystkich Polaków”.

Ziemia śląska jest miejscem, z którego płynie piękne świadectwo. Solidarności, wolności i odpowiedzialności, tym właśnie jest polskość. To wartości, o które walczymy. I tu na ziemi śląskiej, ostatnie 100 lat, pokazują, jak walczą oni o nasze wartości. Powstania Śląskie, trudny morderczy bój z hitlerowskimi Niemcami, Kopalnia Wujek. To trudna droga Ślązaków do wolności” – stwierdził premier.

Do członków związku zwrócił się również prezydent Andrzej Duda. – Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie „Solidarność”, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, co cierpieli, a przede wszystkim tych, którzy zginęli za wolną Polskę” – mówił Prezydent.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.