Ważne

Polski rozwój gospodarczy oparty na innowacyjności

Pokazujemy receptę na wzrost gospodarczy oparty o innowacyjność, eksport, polskie oszczędności, ale jednocześnie o dynamikę polskich przedsiębiorców i wysoki poziom zatrudnienia” – mówił Mateusz Morawiecki w firmie ICB Pharma w Jaworznie w woj. śląskim.

Szef rządu podkreślił, że Plan Na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest nadzieją dla Polski, która w przyspieszonym tempie dogania kraje Europy Zachodniej. Według danych GUS Polska ma 4 proc. wzrost gospodarczy PKB. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, w zeszłym roku był to jeden z najlepszych wyników w UE, a według OECD najlepszy ze wszystkich 36 państw OECD.

„Po III kwartale mamy nadwyżkę handlową i możliwość sprzedawania produktów na całym świecie” – mówił premier. Dodał, że są w Polsce firmy, mające szansę osiągać sukcesy światowe. „Razem możemy rosnąć i obserwować rozwój gospodarczy, dla dobra całego społeczeństwa polskiego” – podsumował szef rządu.

ICB Pharma należy do najbardziej innowacyjnych firm branży chemicznej. Jej produkty mają zastosowanie w ochronie zdrowia, higienie sanitarnej, rolnictwie, ogrodnictwie i hodowli zwierząt. Współpracuje z wieloma renomowanymi instytucjami naukowymi na całym świecie. Obecni właściciele realizują tradycje rodzinne, wprowadzając przełomowe w swoich kategoriach produkty chemiczne, popularyzując ich zastosowanie na wszystkich kontynentach.

 

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.