Ważne

Najważniejsza jest dla mnie Polska

“Oczywiście będę kandydował w tych wyborach prezydenckich” – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa. Przedstawił te z to co jest dla niego najważniejsze w nowej kadencji: “Żyje się nam lepiej nie dlatego tylko, że mamy więcej pieniędzy, że mamy 500 plus, różne świadczenia, ale dlatego, że państwo stało się wreszcie nowoczesne, jest państwem dla człowieka.

Największym celem mojej prezydentury jest to, by wszystkim Polakom żyło się lepiej i bezpieczniej. Bardzo mi zależy na tym, żeby rozwój Polski, którzy w ostatnich latach tak dobrze postępuje nadal trwał; bardzo mi zależy na tym, żeby rząd, który jest i w moim przekonaniu dobrze rządzi Polską, bardzo skutecznie prowadzi nasze sprawy gospodarcze, który dobrze realizuje powierzone mu zadania, ale także zobowiązania wyborcze, które kiedyś były także i moimi zobowiązaniami, żeby ten rząd mógł dalej realizować swoją misję, przedstawiając dobre projekty ustaw, które będą przyjmowane przez prezydenta, bo mamy ten sam program.

Najważniejsza jest dla mnie Polska, której mieszkańcy nazywają ją państwem sprawiedliwym. Sprawiedliwym pod każdym względem. Poczucie sprawiedliwości musi być powszechne.

Dziś mamy dobry okres w naszych dziejach. Od 30 lat Polska jest państwem w pełni wolnym, suwerennym. To w dużej mierze zasługa Solidarności,
Dzisiaj staramy się budować gospodarkę rynkową, społeczną gospodarkę rynkową. Dążymy do sprawiedliwego podziału dóbr. Od kilku lat taką politykę udaje się nam prowadzić. Taka była nam potrzebna od zawsze. Możemy to robić jako ludzie w pełni wolni. Czasu minęło wiele od 1989 roku. Od tego czasu padło wiele gospodarstw, fabryk. Dla wielu nie był to dobry czas. Przeszliśmy jednak przez to.

Dziś mamy dobry czas dla Polski, wciąż coraz lepszy. Jeśli chodzi o zamożność, wciąż rośniemy w siłę. Jesteśmy dziś na 6. miejscu w Unii Europejskiej. Mamy ambicję na wejście do grupy G-20.

Gdy będę kończył swoją prezydenturę, najpiękniejsze co da się usłyszeć, będzie brzmiało: „Panie prezydencie, żyje się nam lepiej”.

Udostępnij przez: