Ważne

100 mln złotych na przygotowania związane z koronawirusem

„Premier Mateusz Morawiecki uruchomił 100 mln zł, o które – za pośrednictwem wojewodów – będą mogły aplikować szpitale na przygotowania związane z koronawirusem” – poinformował Minister w KPRM Michał Dworczyk po odprawie Premiera z wojewodami.

Jak zaznaczył, rząd przygotowuje także zapasy badań na koronawirusa SARS-CoV-2.

„Dzisiaj wyleciał rządowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tys. testów do badania osób potencjalnie zarażonych koronawirusem – oznajmił.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że Premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali.

„To oznacza, że teraz wojewoda, decyzją administracyjną, która jest pod rygorem natychmiastowej wykonalności, może zlecać działania w szpitalach, które tę podwyższoną gotowość mają utrzymać” – wyjaśnił.

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker dodał, że wojewodowie zostali zobowiązani, aby inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24 godziny na dobę.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.