Ważne

Rządowy pakiet stabilności i bezpieczeństwa

„Jesteśmy w trakcie prac nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa. Jest on niezbędny, bo zdajemy sobie sprawę, że gospodarka polska, europejska i światowa ucierpią przez koronawirusa” – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że w najbliższych dniach przedstawione zostaną konkretne działania, żeby pracownicy i pracodawcy otrzymali wsparcie ze strony państwa.

Jak dodał, „na froncie walki z koronawirusem spotykamy się wszyscy”.

„Robimy co w naszej mocy, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. To wielki test z solidarności. Na tę chwilę 25 tysięcy osób objętych jest nadzorem epidemicznym, a 8 tysięcy przebywa pod kwarantanną. Dziękuję Polakom za przestrzeganie procedur” – powiedział.

Premier zaapelował o rozsądek i nierozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podziękował kierowcom i innym pracownikom związanym z transportem miejskim, ogólnokrajowym i międzynarodowym.

Poinformował, że trwają prace związane ze zmniejszeniem liczby pociągów, ale podkreślił jednocześnie, że połączenia nie zostaną zawieszone.

„Te połączenia muszą funkcjonować, ale może być ich mniej. Marszałkowie województw niezależnie podejmują decyzje odnośnie kolei regionalnych” – oznajmił.

Zaapelował też do samorządów o zawieszenie obowiązku opłat w strefach parkowania.

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz przypomniał o rządowej akcji #LotDoDomu. Poinformował, iż na stronie LOT zarejestrowanych jest ok. 30 tys. Polaków, którzy chcą wrócić do kraju.

Udostępnij przez:

Portal Wiedzy Eksperckiej Odpowiedzialnego Rozwoju zajmuje się analizą zjawisk społeczno-gospodarczych w kontekście odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju Polski.