Gospodarka,  Polska,  Ważne

TARCZA ANTYKRYZYSOWA już działa

1 kwietnia br. weszła w życie tzw. Tarcza antykryzysowa, czyli pakiet przepisów umożliwiających pracownikom i przedsiębiorcom zminimalizowanie finansowych skutków epidemii koronawirusa. Rząd przygotował szereg rozwiązań, w szczególności mających ochronić miejsca pracy i pozwolić zachować płynność finansową w firmach. Ciężko czasem odnaleźć się w szczegółach, dlatego powstał specjalny „Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców” PFR, w którym wyjaśnione zostały założenia poszczególnych rozwiązań oraz można dowiedzieć się jak z nich skorzystać.

W przyjętej ustawie (po podpisie prezydenta przepisy obowiązują) znajdziemy rozwiązania dla pracowników, pracodawców, mikro, małych, średnich i dużych firm, w tym m.in.:

– zwolnienie ze składek na ZUS przez 3 miesiące dla samozatrudnionych i firm zatrudniających do 9 pracowników
– dofinansowanie wynagrodzeń w firmach ze spadkiem obrotów i niższy wymiar czasu pracy – dzięki czemu przedsiębiorca może aż o 80% obniżyć koszty zatrudnienia
– możliwość odroczenia płatności do ZUS i fiskusa bez żadnych kosztów
– wypłata 2080 zł dla osób na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnionych
– dofinansowanie z urzędu pracy zatrudnienia pracownika (do 2500 zł miesięcznie) oraz bezzwrotna pożyczka na biznes
Materiał napisany przez ekspertów Grupy PFR zawiera informacje, jak w praktyce skorzystać z rozwiązań zawartych w Tarczy Antykryzysowej, jaką pomoc oferuje dla przedsiębiorstw i samorządów Grupa PFR oraz jak prowadzić firmę w dobie pandemii i dostosować się do nowej rynkowej rzeczywistości.
Przewodnik dostępny jest w formie elektronicznej – do pobrania na stronie https://pfr.pl/tarcza

Udostępnij przez: