Ważne

Premier nie wprowadza narodowej kwarantanny, liczba zakażeń na stabilnym poziomie

Dane z tego tygodnia sprawiają, że w najbliższych dniach nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne – przekazał Mateusz Morawiecki

Premier informuje o stabilizacji liczby zakażeń w Polsce. Liczba nowych zakażeń zaczęła spadać. Codziennie występuje 65 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców i jest „ to pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że ostatnie obostrzenia przynoszą skutki” dodaje.

Premier podkreślił, że uda się utrzymać taką liczbę zakażeń na podobnym poziomie, to będzie to oznaczać, że „wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem”. – Ale przed nami jeszcze długa wojna, ale wygramy ją. Wierzę w to, że niedługo wrócimy do normalności – oznajmił szef rządu.

Rząd zapowiada, że jeżeli liczba zakażeń koronawirusem w najbliższym czasie utrzyma się na podobnym poziomie, bardziej radykalne kroki podejmowane przez władze nie będą potrzebne.

W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 22 683 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tydzień temu, we czwartek, resort zdrowia informował o liczbie zakażeń o 4460 większej. Oznacza to spadek liczby wykrytych zakażeń o 16,43 proc. Liczba testów przeprowadzonych w ten czwartek (ok. 57,2 tysiąca) była niższa od liczby testów przed tygodniem – 67,1 tysiąca (to spadek dobowej liczby testów tydzień do tygodnia o 14,75 proc.).

Udostępnij przez: