Ważne

Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Szczepień. 60 milionów dawek od 6 dostawców

Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Szczepień; mamy zakontraktowanych 60 milionów dawek szczepionki na Covid-19 od 6 dostawców – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki

Szef rządu przypomniał na wtorkowej konferencji prasowej, że dokładnie tydzień temu w Wlk. Brytanii rozpoczęły się szczepienia na Covid-19. “To bardzo ważny moment, w którym Europa przystępuje do kontrofensywy. Dzisiaj możemy powiedzieć, że dołączamy do grona państw w ramach całej UE, które już w styczniu przystąpią do procesu szczepienia” – powiedział premier.

Poinformował, że po intensywnych konsultacjach w gronie ekspertów rząd przyjął Narodowy Program Szczepień. “Mamy zakontraktowanych ponad 60 mln dawek już dzisiaj od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przed odpowiednie agencje medyczne” – przekazał Morawiecki.

“Na proces szczepień nie będziemy szczędzili środków. To już dzisiaj zabudżetowane około 3 mld zł, ale prócz tego także środki dla wszystkich placówek medycznych, które będą szczepić, które niemal podwoją tę liczbę” – oświadczył szef rządu.

Udostępnij przez: