Ważne

Nadciąga nowy polski ład

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada „nowy polski ład”. „To nasz plan na czas po pandemii”. To rządowy plan powrotu na ścieżkę wzrostu gospodarczego dzięki m.in. inwestycjom państwowym i samorządowym.

„Nowy polski ład to nasz plan na czas po pandemii, w którym będą przedstawione przede wszystkim zamierzenia inwestycyjne i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego” – napisał premier na swoim profilu na Facebooku. Szef rządu dodał, że będzie chciał “jak najlepiej zaadaptować go do rzeczywistości, w której przedsiębiorcy boją się inwestować z wielu różnych powodów m.in. dlatego, że potracili klientów czy rynki zbytu. Chciałbym, aby w to miejsce weszły inwestycje państwowe i samorządowe”.

Kilka dni wcześniej premier tłumaczył, że do inwestycji zachęcają m.in. wielkie programy, które już się toczą: “Sądzę, że ten polski nowy ład będzie właśnie taką odpowiedzią na te bolączki, na problemy, które wraz z epidemią zawitały do naszego życia społecznego, ale także do naszych okoliczności gospodarczych, bo bardzo wielu naszych przedsiębiorców wpadło w kłopoty, w turbulencje”.

W rozmowie z rozgłośnią Siódma9 zastępca rzecznika prasowego “Prawa i Sprawiedliwości” poseł Radosław Fogiel wyjaśniał, że „projekt będzie w większości dotyczył gospodarki, ale również kwestii społecznych. To ma być rodzaj przejścia do następnego rozdziału, z uwzględnieniem tego wszystkiego, co wydarzyło się w przeciągu ostatniego roku – tego, jak to wpłynęło na nas jako na społeczeństwo, ale również na naszą gospodarkę. Projekt zakłada możliwość realizowania inwestycji, które pozwolą nam jak najszybciej wyjść z kryzysu”. Pytany o to, kiedy rząd przedstawi szczegóły, odparł, że powinno się to stać w perspektywie miesiąca.

Udostępnij przez: