Społeczeństwo

O budowie postępu w Polsce

Od tygodni połączone siły “koalicji wilkowyjskiej” udowadniają, jak to “państwo PiS” się wali – gospodarka w ruinie, Covid w ofensywie, ze szczepieniami klęska – szkoda wyliczać. I nagle przychodzą ciosy z najmniej spodziewanej strony.

Ze szczepieniami u nas lepiej niż u Niemców czy Francuzów, wskaźniki chorobowe pod kontrolą, gospodarka jest odmrażana podczas gdy gdzie indziej ciągle obostrzenia. Ale i to nic. Oto Komisja Europejska opublikowała raport na temat stanu finansów publicznych w krajach członkowskich. I – o zgrozo – Bruksela w ogóle nie wzięła pod uwagę tego wilkowyjskiego skowytu i za nic mając analizy Balcerowicza ogłosiła, że polskie finanse publiczne są w najlepszym stanie ze wszystkich krajów Unii. To nie pojęte, jak można być głuchym na “obiektywne analizy” Balcerowicza i jego stajni? Jak można nie dostrzegać tego, co oni dostrzegają? Trzeba stanowczo zrobić porządek z tymi brukselskimi nieudacznikami i nauczyć ich szacunku dla wybitnych osiągnięć intelektualnych Balcerowicza.

Można byłoby powiedzieć, że cudotwórca. D. Tusk – ledwie wezwał swoją siostrzaną partię CDU do pogłębienia wysiłków na rzecz przyspieszenia budowy “liberalnej demokracji”, a już w Niemczech rzucili się do roboty. Oto władze – na razie – różnych landów, rozpoczęły tworzenie “specjalnych obozów”, w których będą umieszczani ci, którzy “uporczywie nie przestrzegają zaleceń epidemiologicznych”. No i słusznie…  W końcu trzeba przywrócić tradycyjny niemiecki porządek. Tylko po co tak na około. Bo przecież skoro obozy koncentracyjne były w zasadzie “polskie”, a już na pewno “nazistowskie”, to na pewno nikt, a już zwłaszcza D. Tusk nie pozwoliłby na to, aby suponować że obozy koncentracyjne dla łamiących przepisy epidemiologiczne w Niemczech, mogą być czymś … no nazwijmy to wątpliwym.

Szymon Hołownia – wójt z Wilkowyj, który “wie jak” – ostatnio zmienił emploi. Założył okulary a’la Harry Potter i od razu przejął znaczną część intelektu i dorobku pierwowzoru. Pominął tylko błyskawicę na czole, ale dał wyraz wierności dla HP poprzez pełną identyfikację z tandemem Lempart – Suchanow. No i “wiedząc jak” ogłosił, że jak tylko będzie już mógł, to się weźmie za kościół.  No i wypalił – jak ci z lewicy – że Polska jest “państwem świeckim”.  Zatem trzeba przypomnieć tym nieukom z lewicy, którzy nawet sami nie wiedzą, co w swojej konstytucji zapisali, no i “ostatniej nadziei białych” czyli wójtowi z Wilkowyj, że w Polsce mamy – stosownie do przepisu art. 25 konstytucji – zasadę PRZYJAZNEJ AUTONOMII PAŃSTWA I KOŚCIOŁÓW. To zaś jest zupełnym zaprzeczeniem “państwa świeckiego”. Więc nauczcie się tego, albo zmieńcie konstytucję – tylko pamiętajcie, że tego nie robi się na ulicy, ale w trybie, który sami opisaliście w tym dokumencie, który obowiązuje.

Udostępnij przez:

Polski prawnik, nauczyciel akademicki, adwokat, polityk, samorządowiec, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.