Zagranica

Trump zapowiada nowy ruch polityczny

13 lutego Senat USA de facto uniewinnił Donalda Trumpa z zarzutów o podżeganie tłumu zwolenników do powstania i ataku na waszyngtoński Capitol. Były prezydent oświadczył, że “ruch, aby ponownie uczynić Amerykę wielką, dopiero się rozpoczął”. Zapowiadać to może nowy ruch polityczny w USA , który będzie chciał kontynuować szlak wytyczony prze prezydenturę Trumpa. Szlak powrotu do świata wartości i oparcia na nim rozwoju ekonomicznego USA tak jak to było w minionych dekadach, gdy Ameryka była wielka i zdobyła pozycje światowego lidera gospodarczego i militarnego, a tm samym lidera wolnego świata i promotora demokracji w świecie.

Były prezydent zapowiedział przy tej okazji swoje plany przyszłość: „Wkrótce wystąpimy z wizją jasnej, promiennej i niczym nieograniczonej przyszłości Ameryki. (…) Nasz historyczny, patriotyczny i piękny ruch, aby ponownie uczynić Amerykę wielką, dopiero się rozpoczął”.

Zdaniem dziennika „New York Times Republikanie „rozzłoszczeni perspektywą kontynuowania procesu, który wielu z nich odrzuciło jako niezgodny z konstytucją, ostrzegli, że jeśli proces będzie kontynuowany, zablokują wszelkie próby zatwierdzenia nominacji do administracji Bidena lub przepisów dotyczących pomocy ofiarom pandemii”.

Udostępnij przez: