Społeczeństwo

Czym się różni dochód pasywny od skalowanego?

Najwyższym poziomem wolności finansowej jest posiadanie wystarczającego dochodu pasywnego na pokrycie kosztów utrzymania. Czym właściwie jest dochód pasywny i jak go osiągnąć?

Jeśli dochód pasywny jest kluczem do wolności finansowej, to każdy, kto może umożliwić innym generowanie pasywnego dochodu, będzie mógł wywierać ogromny wpływ na innych. Dlatego obecnie w dobie pandemii internet jest pełen artykułów i filmów, obiecujących łatwe rozwiązania do generowania pasywnego dochodu. W efekcie coraz więcej Polaków staje się ofiarami oszustów, którzy oferują szybki zarobek. Generowanie dochodu pasywnego wystarczającego na pokrycie kosztów utrzymania trwa lata, jeśli nie dekady. Każdy, kto obiecuje, że podzieli się metodą, jak szybko generować pasywny dochód, albo próbuje coś sprzedać, albo nie ma pojęcia, o czym mówi. Jedynym prawdziwym źródłem dochodu pasywnego są dochody z inwestycji: ·    Dywidendy z akcji.·    Odsetki od obligacji.·    Czynsz pobierany od nieruchomości.  To, co większość ludzi uważa za dochód pasywny, to w rzeczywistości „dochód skalowalny”, co jest innym sposobem określenia dochodu biznesowego. Nie ma ograniczeń co do tego, ile możesz zarobić, ale nie masz gwarancji na stałą pensję.

Przykład działań kreujących skalowalny dochód jest sprzedaż e-booków:

  • Jeśli nikt nie kupi naszego e-booka, nie zarobimy żadnych pieniędzy.
  • Ponieważ jest to produkt cyfrowy, sprzedaż kolejnych książek nie generuje dodatkowych kosztów. Jest to wyraźne przeciwieństwo kogoś, kto sprzedaje dobra fizyczne.
  • Jeśli sprzedajemy papierowe, ponosimy dodatkowe koszty druku każdego egzemplarza.
  • Sprzedawanie produktu cyfrowego, zwłaszcza produktu informacyjnego, takiego jak książka, oznacza, że ​​mój krańcowy koszt produkcji jest prawie zerowy. Nasze koszty byłyby takie same, gdybyśmy sprzedawali kursy o wartości 0 lub 1 mln złotych.

Prawdą jest, że musisz pracować mniej za każdą kolejną złotówkę skalowalnego dochodu, to nie jest tak, że jest to dochód, który nie wymaga wysiłku. Napisanie książki to wielomiesięczna praca. Kluczowy jest zatem model biznesowy, który przyjmiemy na początku. Wymaga doświadczenia, wiedzy i ciągłego poszukiwania klientów. Propozycje szybkiego zarobku zwykle obarczone są wysokim ryzykiem straty lub to po prostu oszustwa.

 

Udostępnij przez: