Społeczeństwo

Kobieta szefem Kancelarii Prezydenta RP

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy jest silna kobietami; 65 proc. pracowników KPRP to kobiety; połowa stanowisk kierowniczych należy do nich; lewica może się od nas uczyć – podkreśla w rozmowie z PAP Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef KPRP.

„Kobiety są bardzo skupione na celach, są wielozadaniowe, potrafią robić kilka rzeczy jednocześnie bez odkładania na bok albo na później. Poza tym mają świadomość tego, że w domu czeka na nie jeszcze dużo innych obowiązków, nawet jeśli dzielą je z mężczyznami, to te obowiązki są. W dzisiejszych czasach, kiedy trzeba tak wiele rzeczy na raz robić, to właśnie te umiejętności pomagają kobietom osiągnąć najwyższe stanowiska” – Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP w rozmowie dla PAP.

Bandych podkreśliła, że prezydent Duda zdecydował powierzyć jej stanowisko Szefa Kancelarii, odpowiedział, z uwagi na fakt, że jest skuteczna. Jej zdaniem skuteczność kobiet jest tą cechą, która pomaga pokonywać szklane sufity. – „Myślę, że nie tylko czuć w Kancelarii kobiecą solidarność, ale w ogóle budujemy zespoły, bo dobra atmosfera sprzyja budowaniu zespołów. Pan Prezydent rozlicza wszystkich z efektów; jest szefem, który ocenia wykonanie zadania a nie, ile kto na jego wykonanie poświęcił pracy i czasu. Prezydent ogromną wagę przykłada do zgodnej, harmonijnej współpracy wszystkich. Kobiety taką harmonijną współpracę też sobie bardzo cenią. Dowodem tego, że atmosfera pracy w Kancelarii jest dobra jest fakt, że mamy małą fluktuację kadr – jak już ktoś do nas przyjdzie, to raczej nie odchodzi” – podkreśliła.

Kancelaria stara się zapewnić kobietom przyjazne miejsce pracy. Dysponuje pokojem do pracy dla matki z dzieckiem, wprowadziła elastyczne godziny pracy – można rozpoczynać pracę między godziną 7.00 a 9.00, rozwiązanie to ułatwia rodzicom organizować opiekę nad dziećmi. – Mamy wiele takich ułatwień, które sprawiają, że kobiety szybko wracają do pracy po narodzinach dziecka i obowiązki pracownicze łączą z macierzyństwem. Z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wprowadziliśmy, we współpracy ze związkami zawodowymi, możliwość dofinansowania opłat za przedszkola, żłobki, a nawet do zatrudnienia niań – wyjaśniła szefowa KPRP.

Udostępnij przez: