Polska

Politycy z premierem o NOWYM ŁADZIE

Po przedstawieniu założeń Nowego Ładu przez Premiera Morawieckiego Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie o Nowym Ładzie rozmawiają plitycy Zjednoczonej Prawicy.  Adam Biela zaznaczył przy tym, że “Nowy Ład to nie jest kiełbasa wyborcza. Chcemy go wcielić w życie już w tym roku”. Relacjonował, że wraz z politykami Porozumienia w tym z wiceprezesami partii: Karolem Rabendą i Arkadiuszem Urbanem oraz posłami Kamilem Bortniczukiem, Michałem Cieślakiem, Włodzimierzem Tomaszewskim i , Jackiem Żalkiem długo rozmawiali we wtorek 10 marca o tym programie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Po spotkaniu Adam Bielan powiedział, iż “Takiego dokumentu w polskiej polityce dawno już nie było. Chciałbym potwierdzić dobre wiadomości, niestety jeszcze nie mogę tego zrobić”.“To nie jest program wyborczy, chcemy ten program przegłosować na początku roku 2021, żeby zdążyć do końca kadencji z pełną realizacją tego programu, więc to nie jest program wyborczy” – mówił Bielan, dopytywany, czy Nowy Ład to program na wcześniejsze wybory. “Wiele postulatów nie było obiecywanych przed wyborami, więc to nie jest żadna kiełbasa wyborcza, to świetnie przygotowany program mający być odpowiedzią na miejsce, w którym znaleźliśmy się jako kraj i jako kontynent oraz Unia Europejska po pandemii. Chcemy stworzyć warunki do rozwoju polskiej gospodarki, żeby z tych szans, które kryzys powoduje, móc skorzystać”.

Wiceprezes Porozumienia Arkadiusz Urban dodawał, że “Nowy Ład to ciąg dalszy dobrej zmiany i strategii odpowiedzialnego rozwoju. To przykład jak Zjednoczona Prawica dotrzymuje słowa i realizuje złożone obietnice wyborcze. Nowy Ład jest bardzo dobrym projektem na uchronienie Polski przed kryzysem po pandemii oraz zapewnienie rozwoju Polski i wzrostu zamożności Polaków. To niezbędny warunek upodmiotowienia Polski w Europie i świecie.”

Inny polityk PiS poseł Jan Mosiński z PiS zwraca uwagę, iż Krajowy Fundusz Odbudowy “jest projektem, propozycją ponadpolityczną, bo przecież do Polski dzięki Krajowemu Planowi Odbudowy ma trafić dość duży zastrzyk środków pozwalających na realizację dużych projektów w wymiarze regionalnym i ogólnopolskim. Zawsze jestem optymistą i myślę, że ten plan odbudowy będzie przyjęty i będzie można uruchomić środki do realizacji tego projektu. Będzie większość sejmowa i zagłosujemy. Jan Mosiński skomentował głosy części posłów koalicji rządzącej sprzeciwiających się propozycji: “To zapewne też nie wpłynie na stabilność obozu Zjednoczonej Prawicy.” Poseł odniósł się również do założeń projektu i zwrócił uwagę na zawarte w nim programy społeczne: “To, co będzie zawarte w Nowym Ładzie, to będzie kontynuacja polityki zrównoważonego rozwoju, ale również polityka senioralna”

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poseł Michał Dworczyk powiedział w Polskim Radiu 24, że Polski Nowy Ład będzie programem prorozwojowym zarówno od strony społecznej, jak i gospodarczej. Podkreślił, że będzie też impulsem gospodarczym z wieloma inwestycjami, które pozytywnie wpłyną na naszą gospodarkę.

Wiceprezes PiS Antoni Maciarewicz powiedział, iż “Polski Nowy Ład to plan, który jest nam wszystkim dziś bardzo potrzebny. Ten plan to wszystko, co jest dziś najważniejsze dla Polaków. Zdrowie, bezpieczeństwo, edukacja, energetyka, rodzina, polska wieś. To kompleksowy program nowego rozwoju Polski”.

Udostępnij przez: