Ważne

Nowy Ład pod koniec kwietnia

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w TVP1, iż prezentacja “Nowego Ładu”nastąpi najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja br. Ma to być nowy programu dla Polski po okresie pandemii, będący zarazem nowym programem gospodarczym rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. Nowy Ład miał ujrzeć światło dzienne 20 marca. Rząd jednak odwołał premierę nowego programu, tłumacząc to narastającą sytuacją epidemiczną.

Rzecznik rządu poinformował, że kiedy dojdzie do znaczącego obniżenia liczby zachorowań, przedstawiony zostanie Nowy Ład, który ma być „kontrofensywą gospodarczą”. Z wcześniej zaprezentowanych spotów promujących Nowy Ład wynika, iż obejmie on: plan na zdrowie, uczciwa praca – godna płaca, dekada rozwoju, rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, dobry klimat dla firm, czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, złota jesień życia.

W doniesieniach medialnych mówiło się przy tej okazji o emeryturze bez podatku. Najprawdopodobniej nastąpi zwolnienie emerytów z PIT. Zwolniona z podatku mia być też emerytura do kwoty 2,5 tys. zł brutto. W Nowym Ładzie ma się znaleźć także wyższa kwota wolna od podatku. Ta z 8 tys. zł miałaby wzrosnąć do 30 tys. zł. Jest to na tyle znacząca podwyżka, że osoby zarabiające około 2500 zł brutto miesięcznie w ogóle nie zapłaciłyby podatku. Nowy Ład ma podobno zawierać strategię demograficzną, której częścią ma być długo oczekiwana waloryzacja 500 plus.

 

Udostępnij przez: